HomeRegistreeriLogi sisse

Logi sisse
Kasutajanimi:
Parool:
Automaatne sisselogimine: 
:: Unustasin parooli
Latest topics
» 24 h läbu ja teematut juttu - vol 22
by Tinnnnu Teis Dets 12, 2017 6:12 am

» Kellukese pildikogu
by Tinnnnu Nelj Nov 30, 2017 6:29 am

» Kellukese pildid
by kelluke Laup Juun 25, 2016 9:25 am

» The Carmola Family Pictures from Redisch
by Redisch Laup Juul 11, 2015 10:40 am

» Pisikesed probleemid, mis oma teemat ei vaja
by Sillylicious Teis Juul 07, 2015 10:40 am

» The Sims 4 Lühitutvustus
by Meow Kolm Veeb 18, 2015 10:43 am

» ~Twitter.~
by Tinnnnu Reede Jan 16, 2015 12:27 pm

» Foorumi aadress
by Tinnnnu Teis Jan 13, 2015 7:28 am

» Tinnnnu pildid
by Tinnnnu Esm Sept 15, 2014 7:42 pm

Share | 

Kortermaja Beti

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
gretewii
Algaja
Algaja

Postituste arv : 15

PostitaminePealkiri: Kortermaja Beti   Laup Jan 21, 2012 11:37 pm

"Kõige erilisem on inimesele tema 'esimene-esimene september' ehk päev, mil ta läheb esimesse klassi. Aga tänane esimene september on minu jaoks sama tähtis ja võibolla veel tähtsamgi", filosofeeris Beti iseendaga, kui ta oma uue koolimaja parklas autost välja ronis. Ta heitis veel pilgu oma pere vanale fordile, kes vapralt kõik ta seitse kotti-kohvrit oma pakiruumi oli suutnud neelata ja pööras seljärel silmad endale. Imeläbi terveks jäänud sukad, mustad kingad, valge triiksärk ning pisut ehk liiga lühike, kuid ilus seelik. "Oeh, vähemalt ma näen hea välja. Ma loodan, et mu tulevases klassis on kuumi mehi," mõtles tüdruk ja naeratas endale. Võibolla ka oma kingadele.

Päike paistis just nii ilusalt ja ilm oli nii ideaalne nagu peabki üks 'esimene-esimene september' olema. Parklas sagisid veel nii mõnedki inimesed. Oli palju kümnendike koos vanematega, kes sahmerdasid ringi nagu peata kanad ning hallipäine komandant jagas ühikaid laiali. Seal oli ka vanemaid õpilasi, kes kogu seda komöödiat muiates jälgisid. "Oh, milline imeline tunne on olla lõpuks ometi gümnasist ja hakata nüüdsest siin ilusas kohas elama," mõtles Beti ja nägi oma peas pisut liiga sürrealistlike unistusi. Äkitselt kuulis ta lähenemas veidrat müratekitajat ning pööras ümber. Tast mööda tormasid kaks suurt õlist traktorit. Lumivalge triiksärk ja moodsad kingad karjusid appi, Beti silmad läksid punni ning tüdruk vaatas ringi. Seekord palju hoolikamalt ja teise pilguga kui siis, kui ta kevadel katsetel oli käinud.

Kõik hooned peale koolimaja tundusid olevat nõuka-aegsed ja torkasid eriti koledasti silma. Kaugemalt paistis midagi lauda taolist, mille ette kaks rohelist traktorit parkisid. Igalpool mujal aga valitsesid paneelmajad. "Kui siin oleks rohkem kortermaju võiks öelda, et ma olen sattunud betoon-ookeani. Aga see siin on kõigest täielik pommiauk," mõtiskles tüdruk. "Beti, sa jõudsidki juba," kostus vali hüüatus ning Beti sõbranna Angela tuli joostes ja viskus Betile kaela. "Tule ma näitan sulle meie korterit."

Kolm tundi hiljem, kui kõik Beti asjad olid ühika korteris koha leidnud, aktus oli ära vaadatud-kuulatud ning sukad ja kingad jalast lennanud istusid Beti ja Angela oma armsa kolmanda korruse korteri rõdul koos sigarettide ja kohviga ning vaatasid, kuidas päike paistab mõisale. "...kõik keeletunnid on sul mõisas. Ülejäänud on teises koolimajas. Ära karda rootsi keele pärast, see on väga lihtne. Kui küsitakse vad heter du, siis vasta jag heter beti," vatras Angela nagu ühele korralikule 11ndikule kombeks uuele kümpale koolist. Beti oli liiga omas maailmas ning ei suutnud tüdrukuga järge pidada. Ta peas jooksid pildid aktusest, uuest klassist, uuest õpetajast, vanematest, vabadusest, mida kodust kaugel elamine pakub ning oma suurest eramajast, mis asub kaugel mere taga. "Olen nüüdsest kortermaja Beti," lausus ta vahele. Angela pilk andis märku, et tüdruk ei taibanud, millest ta räägib, kuid ilm oli liiga soe ja uimastav ning Beti ei viitsinud seletada. "Ma vist vaatasin vale nurga alt, sest see koht on jumalikult ilus," mõtles Beti omaette ning viskas koni rõdult alla.
Tagasi üles Go down
Ananass
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 3373

PostitaminePealkiri: Re: Kortermaja Beti   Püh Jan 22, 2012 8:21 am

Väga hea jutt. smile
Kas sa teed sellele järje ka?
Tagasi üles Go down
Keidzy
Administraator
Administraator

Postituste arv : 3584

PostitaminePealkiri: Re: Kortermaja Beti   Püh Jan 22, 2012 8:27 am

Jumala hästi kirjutad!

Algaja
Algaja

Postituste arv : 15

PostitaminePealkiri: Re: Kortermaja Beti   Püh Jan 22, 2012 10:19 am

Plaan oli küll selline, et kui positiivset vastukaja saan teen sellest järjeka. smile
Tagasi üles Go down
Ananass
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 3373

PostitaminePealkiri: Re: Kortermaja Beti   Püh Jan 22, 2012 11:37 am

Väga lahe siis, ootan huviga uut osa cute
Tagasi üles Go down
Keidzy
Administraator
Administraator

Postituste arv : 3584